Kamila Bilińska

Fizjoterapeutka

Specjalizacja:

  • Terapia manualna
  • Rehabilitacja sportowa
  • Trening Medyczny
  • Masaż

Twoja specjalistka od Fizjoterapii

Jestem fizjoterapeutką i pracuję w zawodzie od 2021r. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku fizjoterapia na Wyższej Szkole Fizjoterpapii we Wrocławiu. Pomysł na ten zawód narodził z zamiłowania do ruchu.

W pracy z pacjentami łączę techniki manualne z treningiem medycznym. Wykorzystuję w swojej praktyce techniki oddechowe oraz praktykę jogi. Posiadam świadomość znaczenia dotyku, tak samo jak aktywności fizycznej w procesie powrotu do zdrowia. Dużą uwagę kieruję na edukację pacjenta dotyczącą codziennych nawyków i profilaktyki oraz zdrowego trybu życia. Pracuję głównie z pacjentami bólowym oraz ortopedycznymi.

Nie czekaj, aż ból zdominuje Twoje życie. Skorzystaj z unikalnych umiejętności Kamili Bilińskiej, aby wrócić do zdrowia i cieszyć się aktywnością na co dzień.

Hobby i pasje

Od 10 roku życia gram w softball i jest to mój sport wiodący i najbliższy sercu. Aktualnie gram w Panthers Wrocław, gdzie zdobyłyśmy kilkukrotnie mistrza i puchar Polski. Wielokrotnie barałam udział w reprezentacji narodowej na Mistrzostwach Europy (poziomie juniorkim i seniorskim). Drugą i trzecią moją miłością są praktyka jogi wg Iyengara oraz trekking górski. Z innych aktywności fizycznych uprawiam trening siłowy, narty zjazdowe i biegowe, wind i kitesurfing, lubię spacerować, grać w koszykówkę oraz jeździć na rowerze i rolkach.

W wolnym czasie dużą przyjemność czerpię z czytania książek, oglądania filmów, spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród natury oraz z najbliższymi. Bardzo ważną dla mnie aktywnością są podróże. Te małe i duże. Odkrywanie zakamarków Polski, zwiedzanie europy jak i reszty świata. Biwakowanie i noce w namiocie dają mi poczucie wolności. Moim największym marzeniem to podróż camperem w najbardziej dzikie i odludnione miejsca europy.

Kursy doszkalające, które ukończyłam to:

  • Masaż Tkanek Głębokich i rozlużnianie mięśniowo-powięziowe (MTG)
  • Manipulacja Powięzi wg Stecco (I i II level)
  • Kettlebells For Health I
  • Trening Funkcjonalny: Movement Expert

Wciąż pragnę się doszkalać i poszerzać wiedzę, w szczególności w temacie funkcjonowania ludzkiego oragnizmu jak i ruchu.