Trening medyczny – nowy trend czy potrzeba?

Czym jest Trening Medyczny i jak definiujemy ta usługę?

Trening medyczny to specjalistyczna forma treningu z wykorzystaniem elementów i technik ze sportów siłowych, rozciągania, rolowania, oraz metod fizjoterapeutycznych. Jest on przeznaczony dla wszystkich począwszy od sportowców wyczynowych, ludzi uprawiających sport rekreacyjnie a skończywszy na osobach, które wymagają treningu dostosowanego do ich jednostek chorobowych i dysfunkcji.

ROZCIĄGANIE ODGRYWA KLUCZOWĄ ROLĘ W UTRZYMANIU ELASTYCZNEGO I ZDROWEGO CIAŁA. OTO KILKA POWODÓW, DLA KTÓRYCH ROZCIĄGANIE JEST TAKIE WAŻNE:

1. Spora część osób decydujących się na rozpoczęcie lub powrót do treningu posiada obfita kartotekę medyczną. Już na etapie wywiadu możemy dowiedzieć się o przebytych chorobach, kontuzjach i obecnych ograniczeniach utrudniających realizację niektórych ćwiczeń a nawet niekiedy całego treningu.

2. Kolejnym aspektem są kompetencje prowadzącego, jego wykształcenie i umiejętności. Nasuwa się pytanie jak prowadzić podopiecznego w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa lub po przebytej rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego w sposób efektywny i zarazem bezpieczny. Dla takich i podobnych przypadków został stworzony Trening Medyczny.

3. Poprawa postawy ciała: Rozciąganie pomaga w korygowaniu wad postawy, takich jak kyfoza czy lordoza. Poprzez wydłużanie spiętych mięśni, rozciąganie wpływa na utrzymanie prawidłowej postawy, co przekłada się na zdrowie kręgosłupa i redukcję ryzyka bólu pleców.

4. Trening Medyczny jest obecnie bardzo dobrą alternatywą i odpowiedzią na potrzeby a raczej problemy zdrowotne klientów, którzy chcą trenować i cieszyć się aktywnością fizyczną niosącą zdrowie bez ryzyka jego utraty.

PODOBNIE JAK ROZCIĄGANIE, ROLOWANIE JEST NIEZWYKLE WAŻNYM ELEMENTEM TRENINGU MEDYCZNEGO. WYKORZYSTUJĄC SPECJALNĄ ROLKĘ, MOŻEMY UZYSKAĆ WIELE KORZYŚCI, TAKICH JAK:

1. Rozluźnienie spiętych mięśni: Rolowanie pozwala na głębokie masowanie tkanek miękkich i rozluźnianie spiętych mięśni. Dzięki temu możemy zapobiegać lub łagodzić ból mięśniowy i dyskomfort.

2. Poprawa krążenia krwi: Rolowanie stymuluje krążenie krwi, co przyczynia się do lepszej dostawy tlenu i składników odżywczych do tkanek. To przyspiesza regenerację mięśni i ogólną regenerację organizmu.

3. Obecna potrzeba aktywności fizycznej wiąże się zarówno z utrzymaniem jak i powrotem do zdrowia. Chcemy ćwiczyć mądrze bez ryzyka odnowienia starych urazów lub nabawienia się nowych kontuzji. Jeżeli nie czujemy się na siłach trenować na 100 % w związku z przebytymi kiedyś chorobami, kontuzjami lub nie jesteśmy w pełni zdrowi powinniśmy wybrać odpowiednio dopasowany Trening Medyczny, który jest kontrolowany przez lekarza, fizjoterapeutę i trenera. 

4. 

ROZCIĄGANIE I ROLOWANIE SĄ NIEODŁĄCZNYMI ELEMENTAMI KONCEPCJI TRENINGU MEDYCZNEGO OFEROWANEGO W CENTRUM FIZJOSPORTMED.

Dzięki tej formie aktywności fizycznej możesz osiągnąć elastyczne ciało, wolne od bólu i napięcia. Skonsultuj się z trenerem lub instruktorem, aby dowiedzieć się, jakie ćwiczenia i techniki są odpowiednie dla Ciebie. Rozpoczęcie regularnej praktyki rozciągania i rolowania może przynieść liczne korzyści dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Pamiętaj, żeby wykonywać te ćwiczenia prawidłowo i dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości. Bądź konsekwentny i ciesz się elastycznym, wolnym od bólu ciałem już dziś.