Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

DLACZEGO warto SKORZYSTAC Z rehabilitacji po rekonstrukcj ACL

Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) jest zabiegiem, który wielu sportowcom i aktywnym osobom jest niezbędny po uszkodzeniu więzadła. Jednak powrót do pełnej aktywności po operacji wymaga odpowiedniej rehabilitacji. W centrum fizjoterapii FSM możemy Ci pomóc w tej drodze do powrotu na szczyt.

.

Nasz zespół specjalistów jest doświadczony w rehabilitacji po rekonstrukcji ACL, a my wiemy, że kluczem do sukcesu jest kompleksowe podejście i dedykowana opieka. W centrum fizjoterapii FSM stosujemy terapię manualną i trening medyczny, które są kluczowym elementem procesu rehabilitacji po rekonstrukcji ACL.

  1. Terapia manualna to technika, której wykorzystanie ma na celu przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu, redukcję bólu i przywrócenie funkcji stawu. Nasz zespół doświadczonych fizjoterapeutów stosuje różnorodne techniki manipulacyjne, takie jak manipulacje stawowe, masaż tkanek głębokich i mobilizacje tkanek miękkich. Pracując z pacjentem indywidualnie, dostosowujemy terapię manualną do Twoich potrzeb i postępów, aby zapewnić Ci maksymalne korzyści i komfort.

2.

Trening medyczny to inny ważny aspekt rehabilitacji po rekonstrukcji ACL. Nasz interdyscyplinarny zespół specjalistów pracuje wspólnie, aby opracować spersonalizowany program treningu, który uwzględnia Twoje cele, potrzeby i specyfikę operacji ACL. Trening medyczny obejmuje ćwiczenia wzmacniające mięśnie, poprawiające równowagę, koordynację i elastyczność. Nasz zespół dba o to, aby program treningowy był bezpieczny i skuteczny, a jednocześnie dostosowany do Twoich postępów i możliwości.

3. W centrum fizjoterapii FSM możesz być pewien, że jesteś w kompetentnych i doświadczonych rękach. Nasz zespół liczy 30 specjalistów, którzy współpracują ze sobą, aby zapewnić Ci kompleksową opiekę i spersonalizowaną rehabilitację. Mamy 10 lat doświadczenia w prowadzeniu fizjoterapii pooperacyjnej i pracujemy na podstawie autorskiego protokołu rehabilitacji, który odzwierciedla nasze bogate doświadczenie i wiedzę.

4.

Rehabilitacja po rekonstrukcji ACL to proces, który wymaga czasu, wysiłku i profesjonalnej opieki. Dlatego warto udać się do centrum fizjoterapii FSM, gdzie będziesz miał dostęp do doświadczonych fizjoterapeutów, terapii manualnej, treningu medycznego i interdyscyplinarnego podejścia. Nasz zespół zapewni Ci opiekę i wsparcie, które pomogą Ci wrócić do pełnej aktywności i cieszyć się

1. Rozluźnienie spiętych mięśni: Rolowanie pozwala na głębokie masowanie tkanek miękkich i rozluźnianie spiętych mięśni. Dzięki temu możemy zapobiegać lub łagodzić ból mięśniowy i dyskomfort.

2. Poprawa krążenia krwi: Rolowanie stymuluje krążenie krwi, co przyczynia się do lepszej dostawy tlenu i składników odżywczych do tkanek. To przyspiesza regenerację mięśni i ogólną regenerację organizmu.

3. Redukcja napięcia mięśniowego: Rolowanie pomaga w redukcji napięcia mięśniowego, szczególnie w obszarach takich jak plecy, ramiona czy nogi. Regularne rolowanie może przynieść ulgę w bólu i napięciu mięśniowym.

4. Zapobieganie kontuzjom: Poprzez rozluźnianie i wzmacnianie mięśni, rolowanie pomaga w zapobieganiu kontuzjom. Regularne stosowanie rolki może również przyczynić się do szybszej rehabilitacji po kontuzjach.

SPECJALIZUJEMY SIĘ REHABILITACJI PO REKONSTRUKCJI ACL

Wiemy jak bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić rehabilitacje po rekonstrukcji ACL. STWORZYLIŚMY WŁASNY PRODOKÓŁ REHABILITACJI. Posiadamy ponad 10 lat doświadczenia I kilkaset zakończonych sukcesem rehabilitacji ACL. Mamy doświadczenie w pracy ze sportowcami różnych dyscyplin.  

Gwarantujemy:

  • Innowacyjny protokół rehabilitacji

  • 10 lat doświadczenia pracy ze sportowcami i pacjentami pooperacyjnymi

  • Bezpieczna rehabilitacja

  • Doświadczona kadra medyczna