666 993 383

   biuro@fizjosportmed.pl

Prowadzący Zajęcia Grupowe


Izabela Gorączko – JOGA

Instruktor jogi, redaktor największego Ogólnopolskiego Portalu o Jodze w Polsce, prowadząca blog Make Yoga Easier, organizator i uczestnik licznych warsztatów i seminariów związanych z joga i medytacją, miłośniczka rozwoju duchowego.
 
Na swoich zajęciach stawia przede wszystkim na precyzję i bezpieczeństwo. Joga to jedyny system ćwiczeń, który wpływa pozytywnie zarówno na sylwetkę, kręgosłup, narządy wewnętrzne jak i na umysł. Poprzez konieczność zwracania uwagi na najdrobniejsze szczegóły podczas wykonywania pozycji jogi – takich jak ułożenie ciała, obserwacja oddechu, koncentracja wzroku – uczestnik rozwija świadomość swojego ciała. Uczy się odczytywać subtelne sygnały płynące z ciała, czuje się lekko i pewnie. Nabiera ponadprzeciętnej sprawności i gibkości. Joga z Izą to łączenie różnych stylów jogi (tradycyjna hatha yoga, ashtanga, acro yoga) w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Jej ulubioną formą praktyki jest jednak tzw. Joga Akademicka, która jest systemem pracy z ciałem opartym na ćwiczeniach fizycznych hatha jogi oraz technikach relaksacyjnych. Wykorzystywane są przez nią te metody pracy z ciałem i umysłem, które są powtarzalne, mierzalne i doświadczalnie sprawdzone przez badaczy z polskich uniwersytetów. Wykorzystanie licznych pomocy takich jak paski, kostki i koce powoduje, że bardziej wymagające pozycje są dostępne dla wszystkich uczestników zajęć. Na zajęciach panuje radosna i nieskrępowana atmosfera, która sprawia, że każdy (początkujący i zaawansowany) może czuć się swobodnie i komfortowo.


Magdalena Pełech – HULA HOOP, TANIEC AFRO

Tancerka afro i ognia, czeladnik ceramiki, animator kultury.

Od 2006 roku zajmuje się tańcem afrykańskim. Swój debiut miała z Wrocławskim zespołem “PAPADRAM”, później była tancerką zespołu “NASsARA” oraz współpracowała gościnnie z wieloma zespołami w kraju i za granicą (Lilly of the Valley – Niemcy, Tupot Białych Mew – Zielona Góra, Wadada – Rzeszów, Betel – Sanok oraz Yankadi – Wrocław).

Animacją i pracą z dziećmi zajęła się po ukończeniu Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej. Dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobyła współpracując z ” Teatrem Lutrek ” oraz podczas prowadzenia warsztatów tańca, śpiewu czy rękodzieła. Wiedzę o tańcu i ruchu zdobywała od wielu nauczycieli, zaczynając od Alicji Kurowskiej – choreoterapeutki z Wrocławia wykorzystującej techniki tańca afrykańskiego, Kedmon Mapana – tancerza z Tanzanii, Souleyman Lee – tancerza zespołu “Amoonafi” z Senegalu, Norma Shouls i Wioli Wojciechowskiej – tancerki wielokrotnie podróżujące do Afryki aż wreszcie sama zimą 2012 roku pojechała na Czarny Ląd uczyć się od mistrzów o muzyce i tańcu. Zostało nadane jej imię Fatumata Suso i wróciła by przekazywać pieśni i taniec innym.
Warsztaty afrodance prowadziła m.in. we Wrocławiu na festiwalu ” Afrykamery” 2007, “Afrykamery” 2009, ” Festiwal Rytmu I Ognia” 2008, ” Drum Djemboree” 2007, ” Progressteron” 2009, na festiwalu ” PUSTE WZGÓRZA ” – Rosja 2010 i w wielu innych miejscach jak szkoły, przedszkola, domy kultury, szkoły tańca a nawet w Zakładzie Karnym dla mężczyzn w Nowogardzie.

“Taniec to dobre czucie się we własnym ciele, gdybym miała go zdefiniować. Dlatego pragnę pomóc każdemu poznać ruchowe zakresy swojego ciała i je zwiększyć, polubić swoje ciało. Ponieważ taniec jest bardzo mocno połączony z muzyka, pozwólmy by ona nas prowadziła – Magda/Fatu”.